Pátý týden

Neděle 28. července 2013

V neděli jsme se po sobotním baseballu pořádně vyspali a když byl čas vyrazit na oběd, tak jsme tak učinili. Cestou do nákupního centra jsme narazili na rychlé občerstvení jménem Jack In The Box. Vypadalo to poměrně luxusně za velmi příznivé ceny. Za nějakých pět dolarů jsme získali velké menu s evropsky vypadajícími hranolkami a kaloricky vydatným burgerem. Navíc jsme si vychutnali netradiční jahodovou Fantu "střední" velikosti. V nákupním centru jsme omylem zabloudili do nějakého asijského supermarketu, který na první pohled vypadal jako běžné české TESCO, ale všechny výrobky byli popsané pouze asijskou hatmatilkou, byly to většinou nudle nebo podivné maso a všude se to hemžilo jenom samými asiaty. Včas jsme vzali nohy na ramena a šli do vedlejšího supermarketu. Nakoupili jsme tentokrát pouze galon mléka a stejné množství pomerančového džusu. Navíc nějaké pečivo a pár sladkostí. S plnými batohy jsme navštívili ještě vedlejší obchod s oblečením a spoustou dalších věcí. Vzal jsem si dvě trička (zhruba 10 $) a jedny boty (25 $). Na závěr jsme ještě nakoukli do elektra, ale usoudili jsme, že to bude lepší nakoupit přes internet.

Úterý 30. července 2013

Konečně mám hotové kolo! Zvednul jsem si sedačku a pasuju na něj parádně. Po práci jsem se rozhodl, že na novém kole pojedu domů. Je to asi 15 mil a navigace mi tvrdila, že bych to měl do hodiny zvládnout, neboť je to po rovině především po cyklostezkách. Nenapadlo mě ovšem, že mi to najde úplně nejvíc klikatou cestu, takže jsem na každé křižovatce vytahoval z kapsy telefon a kontroloval, kam že jsem to měl vlastně odbočit. Po prvním strastiplném úseku plném bloudění jsem konečně dorazil na trochu přímější cestu, která ale bohužel vedla hned vedle šestiproudé dálnice - takže jsem z toho taky nebyl moc nadšenej. Nějak jsem se zamyslel a trochu jsem to přejel. Když už jsem byl skoro doma, tak kolem mě prosvišťel bezhlavě na červenou nějaký asijský cyklista (nejspíše z Googlu). Chvíli jsem jel za ním a on se mě potom nějak leknul až z kola skoro spadnul. Nakonec všechno dobře dopadlo a za setmění jsem konečně dorazil domů. Skutečně to není daleko a až budu vědět kudy jezdit, tak to bude určitě mnohem lepší.

Pátek 2. srpna 2013

Poslední pracovní den byl poměrně našlapaný, přestože jsem neudělal skoro žádnou práci. Zahájil jsem ho netradičně dlouhým meetingem se šéfem, který je celý příští týden na dovolené. Poté jsem se zúčastnil zajímavého obědu se čtyřmi dalšími lidmy ve firemní sushi japonské restauraci. Poté jsem si zvládnul chvíli popovídat s rodiči, kteří také odlétají na dovolenou, a alespoň chvíli se věnovat zaměstnání. Po tradičním Q & A s Markem (zaměstnanci se ptají, Mark Zuckerberg odpovídá) jsme si dali brzkou večeři a vyrazili domů. Řešil jsem programátorské úlohy a Kuba s Alice sledovali seriály. Poté jsme ještě hráli nějakou hru pro tři lidi a na konec jsem šel poměrně brzy spát, neboť v sobotu mě čekal výlet do San Francisca a soutěž. Jak se mi dařilo se dozvíte v následujícím příspěvku :-)

comments powered by Disqus